Polecani ludzie i ciekawe miejsca

Przebywając w Bieszczadach warto odwiedzić naszych przyjaciół, którzy mieszkają w niezwykłych miejscach i mają ciekawe zajęcia.


Bieszczadzkie Smaki

bs_2

  Wiesia z Bogdanem żyją w 130-letniej chyżej w Smolniku nad Osławą. Wiesia piecze pyszne bułeczki, chleb razowy i potrafi z nazbieranych bieszczadzkich ziół i owoców wyczarować smaczne soki i syropy. Szczególnie polecamy syrop z kwiatu czarnego bzu. Spędzenie czasu z gospodarzem pozwoli zasłyszeć niesamowite historie z bieszczadzkiego życia. Gawędzenie jest tym bardziej przyjemne dla ucha, gdy podbniebienie rozkoszuje się smakiem sosnówki, tarninówki lub innym specjałem Bogdana.
  Zachęcamy do udziału w warsztatach pieczenia chleba, słodkich bułeczek i poznawania tajników receptur i przepisów, którymi chętnie dzieli się Wiesia. Na pewno będzie to twórczo wykorzystany czas dla całej rodziny.
www.śpiewanychleb.pl


Ohanadal

img_1619_1 img_1326_1_01

  Gospodarstwo Agroturystyczne Ohanadal prowadzone jest przez Jolę i Waldka w Osławicy. Warto zboczyć z Drogi Karpackiej, aby zobaczyć i posmakować wielu rodzajów serów i twarogów, zaopatrzyć się w świeże lub zsiadłe mleko, masło, śmietanę, jajka kurze, kacze lub gęsie i wiele innych produktów. Można też umówić się na warsztaty serowe, podczas których z własnoręcznie wydojonego koziego mleka, w tradycyjny sposób wyrabia się dojrzewające sery.
www.ohanadal.pl


Smolnikowe Klimaty

sk0_1_01 sksyp_1

  Jeśli jesteś zainteresowany noclegiem w pięknie urządzonej łemkowskiej chyżej - to zapraszamy do Smolnikowych Klimatów u Pauliny i Przemka w Smolniku nad Osławą. Wystrój chaty tworzą ręcznie wykonane meble drewniane, a starodawnego klimatu dodaje serwowane pyszne jedzenie.
www.bieszczady-smolnikoweklimaty.pl