To my

Stadnina „Stary Łupków" jest przepięknie położona kilometr za Końcem Świata u stóp Przełęczy Łupkowskiej na pograniczu Bieszczadów i Beskidu Niskiego. Otoczona zewsząd łagodnymi dolinami i wzgórzami łąk oraz zalesionymi grzbietami Pasma Granicznego. Hucuły przez okrągły rok cieszą się wolnością chowu bezstajennego. W skwarze dnia przepadają przebywać w modrzewiowym lesie, potarzać się w podmokłych łąkach, czy poszukać w dzikim sadzie jabłek. Śnieżną zimą zazwyczaj pilnują balotów sianokiszonki, ale kiedy wieje mroźny wiatr, schodzą nad potok do doliny, gdzie zbite w ciasny krąg, ogrzewają siebie nawzajem.
W Stadninie Stary Łupków można nauczyć się jazdy konnej. Proponujemy jazdę na oklep (bez siodła) zwłaszcza w czasie rajdów konnych po dzikich bieszczadzkich terenach. Organizowane są różne formy jazdy konnej: oprowadzanie, spacery, przejażdżki, obozy, rajdy kilkudniowe, przepędy stad.

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się przepędy stada na odległe pastwiska na drugim końcu polskich Bieszczadów. Organizowane są wczesną wiosną oraz późną jesienią tylko dwa razy do roku. Grupa jeźdźców pędzi wolne konie i źrebaczki z dala od wsi i dróg, często grzbietami górskimi, pokonując liczne potoki i rzeki, na pastwiska świeżej trawy lub na zimowisko.

img_0932_1

Prowadzimy gospodarstwo agroturystyczne oferujące noclegi i wyżywienie. Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość uatrakcyjnienia pobytu ciekawymi warsztatami: bibułkarski, garncarski, wikliniarski, rękodzielnictwo ze słomy, zielarskim, malowanie ikon, pieczenie chleba, wyroby serowe.

Drewnianą chatę z okrągłego bala świerkowego wybudowaliśmy w 2009 roku, dzięki ogromnemu poświęceniu i zaangażowaniu górali z Raby Wyżnej.
Przeprowadziliśmy się z pięknego Krakowa do bliższej sercu bieszczadzkiej przyrody.

img_7664_1_r1

Oboje ukończyliśmy krakowską Akademię Wychowania Fizycznego i przez ponad dziesięć lat uczyliśmy wychowania fizycznego w krakowskich szkołach. Każde nasze wakacje to radość i doświadczenie aktywnie spędzanego czasu na obozach sportowych, obozach jeździeckich, rajdach rowerowych, żeglarskich rejsach wędrownych.

Na gospodarstwie towarzyszą nam trzy koty: Balbinka, Balonik i Koza oraz pies Zorka.

Zorka - owczarek niemiecki z linii użytkowej - urodzona 13.10.2019 r. i szkolona na psa ratowniczego do poszukiwań terenowych osób zaginionych. Wraz z Kasią zdała egzaminy PSP i od marca 2022 roku jest dopuszczona do udziału akcjach ratowniczo-poszukiwawczych.